Papieska intencja

WRZESIEŃ 2022:

Intencja powszechna: O zniesienie kary śmierci

Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

• SPOWIEDŹ

Stały konfesjonał

jest czynny od poniedziałku do piątku

w godz. 8.00-12.00 a także od 18.15

Spowiedź w soboty 8.00-8.30 a także od 18.15

Spowiedź w niedziele przed każdą Mszą

[za wyjątkiem Mszy o 5.15]

Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

Dni powszednie:

Nasi zmarli

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

• Pielgrzymka

W sobotę, 8 października, organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Rity w Głębinowie. W drodze powrotnej nawiedzimy kościół MB Bolesnej o. Werbistów w Nysie oraz klasztor sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Następnie udamy się na Górę św. Anny gdzie, jak będzie pogoda, odprawimy Drogę Krzyżową. Planowany powrót ok. 18.00. Koszt 50 zł. Wyjazd spod dworca PKP o 7.00. Zapisy na furcie klasztornej i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

Wieczysta Adoracja

od poniedziałku do piątku

w godz. 8.30-18.00

Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

Uwaga! Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w piątek,

7 października 2022.

• Msze Fatimskie

Msze św. Fatimskie odprawiane są w każdy

13 dzień miesiąca

(za wyjątkiem niedziel).

Porządek: 11.30 różaniec, 12.00 Msza św.;

po Mszy nabożeństwo.

Serdecznie zapraszamy!

Wtorek: 17.00-17.30
    Środa: 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.15
    Piątek: 8.30-9.15

Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: Nieczynna
    św. Rita

Dzień św. Rity jest celebrowany w każdy 22 dzień miesiąca (za wyjątkiem niedziel)

Porządek: 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z czytaniem wybranych losowo poleconych intencji i podziękowań.

18.30 Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity złożonych do skarbony ustawionej przed obrazem św. Rity.

Serdecznie zapraszamy!

Najbliższy Dzień św. Rity - 22 lipca (piątek)

Msza Święta Roratnia - grudzień 2014

MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE:

W ciągu tygodnia:

• 6.00
  • 8.00
  • 18.30

UWAGA: (w soboty Msza św. o godz. 18.30 jest sprawowana według liturgii niedzielnej)

Msze św. dodatkowe w tygodniu:

• W piątki w czasie roku szkolnego: Msza św. szkolna – godz. 17.00
  • W trzecie środy miesiąca: Msza św. w intencji Seniorów – godz. 15.00 (obecnie, z racji pandemii, zawieszona)
  • W trzecie piątki miesiąca: Msza św. o Bożym Miłosierdziu – godz. 15.00
  • 13 dnia miesiąca (za wyjątkiem niedziel): Msza św. Fatimska w int. chorych i cierpiących - godz. 12.00
  • 22. dnia każdego miesiąca (za wyjątkiem niedziel) o 18.30 (a w soboty o 8.00) jest Msza św. zbiorowa w intencjach poleconych Bogu za wstawiennictwem św. Rity

W niedziele i uroczystości kościelne:

• 5.15 (recytowana)
  • 7.00
  • 8.30
  • 10.00 – Msza św. w kaplicy filialnej na Brzezinach Miejskich
  • 10.00 – Msza św. dla dzieci
  • 11.30
  • 17.00

Msze św. dodatkowe w niedzielę:

W trzecią niedzielę miesiąca – Msza św. chrzcielna i roczkowa o 11.30.

NABOŻEŃSTWA:

• w każdą niedzielę o 16.15 nabożeństwo (dobrane stosownie do wypadającego okresu liturgicznego);
  • w pierwsze czwartki, piątki i soboty miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, nabożeństwo o powołania i w intencji powołanych do służby Bożej;
  • 22 dnia każdego miesiąca o godz. 18.00 - nabożeństwo ku czci św. Rity z wyczytaniem próśb złożonych do skrzynki z tyłu kościoła
  • od poniedziałku do piątku przez cały rok w naszym kościele jest Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, w godzinach od 8.30 do 18.30.

Praktyka Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych sięga 1910 roku, gdy po raz pierwszy nasze Zgromadzenie otrzymało zgodę od Stolicy Apostolskiej na odprawianie Mszy św. zbiorowych w powierzonych sobie intencjach.

Obecnie za wszystkie osoby – tak żyjące, jak i zmarłe – wpisane pojedynczo do Księgi Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych, codziennie odprawianych jest 7 Mszy Świętych.

Każda z tych Mszy Świętych jest odprawiana w innym kraju. W Polsce taką Mszę odprawia się w Pieniężnie.

Msze Wieczyste można zamawiać na furcie klasztornej albo w kancelarii parafialnej.

Możecie wspierać naszych współbraci pracujących na misjach, przekazując intencje Mszy Świętych Indywidualnych.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość, że nie mogą to być intencje terminowe. Zamówione Msze Święte są odprawiane w najbliższym możliwym terminie.

Msze można zamawiać na furcie klasztornej albo w kancelarii parafialnej.

W listopadzie każdego roku, w naszym kościele, odprawiamy 30 Mszy Świętych za poleconych zmarłych z rodzin, krewnych, przyjaciół, znajomych, dobroczyńców, dusze w czyśćcu cierpiące. Wielkim pocieszeniem jest myśl, że możemy przyjść z pomocą duszom cierpiącym w czyśćcu, ofiarowując za nich Eucharystię, modlitwy i uczynki miłosierdzia.

O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.

Św. Ambroży

Od początku VI w., istnieje w Kościele zwyczaj odprawiania Mszy Świętych Gregoriańskich, których nazwa wzięła się od papieża Grzegorza I Wielkiego.

Gregoriańskie Msze Święte to praktyka odprawiania kolejno 30 Mszy Świętych w 30 następujących po sobie dniach bez przerwy, za duszę tylko jednego zmarłego.

Msze Święte Gregoriańskie można zamawiać na furcie klasztornej lub w kancelarii parafialnej.