• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

 • Papieska intencja
  Papieska intencja

  WRZESIEŃ 2022:

  Intencja powszechna: O zniesienie kary śmierci

  Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

   

 • SPOWIEDŹ

  Stały konfesjonał

  jest czynny od poniedziałku do piątku 

  w godz. 8.00-12.00 a także od 18.15

  Spowiedź w soboty 8.00-8.30 a także od 18.15

  Spowiedź w niedziele przed każdą Mszą

  [za wyjątkiem Mszy o 5.15]

 • Porządek mszy
  Porządek mszy

  Niedziela:
  5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

  Dni powszednie:
  6:00, 8:00, 18:30


 • Nasi zmarli
  Nasi zmarli

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 • Pielgrzymka

  W sobotę, 8 października, organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Rity w Głębinowie. W drodze powrotnej nawiedzimy kościół MB Bolesnej o. Werbistów w Nysie oraz klasztor sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Następnie udamy się na Górę św. Anny gdzie, jak będzie pogoda, odprawimy Drogę Krzyżową. Planowany powrót ok. 18.00. Koszt 50 zł. Wyjazd spod dworca PKP o 7.00. Zapisy na furcie klasztornej i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  Wieczysta Adoracja

  od poniedziałku do piątku

  w godz. 8.30-18.00

 • Odwiedziny chorych

  Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

  Uwaga! Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w piątek,

  7 października 2022.

 • Msze Fatimskie

  Msze św. Fatimskie odprawiane są w każdy

  13 dzień miesiąca

  (za wyjątkiem niedziel).

  Porządek: 11.30 różaniec, 12.00 Msza św.;

  po Mszy nabożeństwo.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Biuro parafialne
  Biuro parafialne

  Poniedziałek:  Nieczynne
  Wtorek: 17.00-17.30
  Środa: 17.00-17.30
  Czwartek: 8.30-9.15
  Piątek: 8.30-9.15
  Sobota: Nieczynne

  Furta klasztorna:

  Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
  Sobota: Nieczynna
 • św. Rita
  św. Rita

  Dzień św. Rity jest celebrowany w każdy 22 dzień miesiąca (za wyjątkiem niedziel)

  Porządek: 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z czytaniem wybranych losowo poleconych intencji i podziękowań.

  18.30 Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity złożonych do skarbony ustawionej przed obrazem św. Rity.

  Serdecznie zapraszamy!

  Najbliższy Dzień św. Rity - 22 lipca (piątek)

 • Ochrona danych osobowych w Kościele

  W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A

Parafia

W naszej parafii grupa mężczyzn MSJ spotyka się na wspólnej modlitwie i dzieleniu się tym, co się dzieje w naszym życiu duchowym od 18 sierpnia 2014 roku. Inicjatorem powstania grupy w naszej parafii był Szymon, który został zainspirowany do działania na rzecz ewangelizacji mężczyzn podczas spotkania z Donaldem Turbitem w kwietniu tego samego roku. Spotkania odbywają się za aprobatą i z błogosławieństwem ojca Proboszcza.

Przez cały ten okres spotkania męskiej grupy odbywają się regularnie - w każdy poniedziałek, z wyjątkiem jednego poniedziałku w miesiącu, na który zaplanowana jest Eucharystia dla całego rybnicko-wodzisławsko-żorsko-jastrzębskiego środowiska MSJ. Do niedawna był to trzeci poniedziałek miesiąca w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach. Od września 2018 jest to pierwszy poniedziałek miesiąca o 19:30 w Bazylice św. Antoniego w Rybniku.

Co jeszcze jest ważne? Nasze spotkania mają charakter otwarty. Każdy mężczyzna może w nich uczestniczyć, czy to regularnie, czy sporadycznie. Nie trzeba się umawiać, ani wcześniej zapowiadać chęci uczestnictwa w spotkaniu. Wystarczy przyjść. Jesteśmy otwarci na nowe osoby i zapraszamy, by do nas dołączyć. Spotykamy się w domu parafialnym w salce na parterze. Zazwyczaj jest nas kilka osób. Termin ustaliliśmy na poniedziałki po zakończeniu parafialnej mszy świętej, czyli ok. godziny 19:15. W czasie spotkania chcemy lepiej poznawać siebie i Jezusa, próbujemy wspierać się nawzajem i powierzać nasze sprawy Bogu. Modlitwa jest oparta o Nieszpory z Liturgii Godzin danego dnia, z elementami modlitwy spontanicznej. Staramy się kończyć ok. godziny 21:00-21:30, odmawiając litanię do św. Józefa - naszego Patrona.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższy poniedziałek…

Środowisko

Cotygodniowe spotkania odbywają się w małej grupie. Przyjmuje się zasadę, że gdy regularnie uczestniczy 10-12 osób to grupa powinna się podzielić na dwie mniejsze komórki. W Rybniku takich małych grup jest kilka. Są grupy także w okolicznych miejscowościach. Tworzymy większe środowisko rybnicko-wodzisławsko-żorsko-jastrzębskie. Jak to było wspomniane wcześniej, wszystkie grupy spotykają się raz w miesiącu na Eucharystii, którą sprawuje dla nas nasz duszpasterz - ks. Marek Bernacki, proboszcz parafii św. Antoniego. Termin mszy świętej to każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, godzina 19:30. To najlepsza okazja, aby anonimowo przyjrzeć się, kim są i jak się modlą Mężczyźni św. Józefa. A jesteśmy bardzo różnorodni - i pod względem wieku, i wrażliwości, i doświadczenia, i pod wieloma innymi względami. Łączy nas to, że jesteśmy mężczyznami i że stawiamy w życiu na Jezusa, próbując żyć wg Ewangelii na co dzień. I choć mamy takie pragnienia, to ich realizacja nie zawsze i nie w pełni nam wychodzi, dlatego potrzebujemy zarówno czerpać ze zdrojów łaski Bożej (modlitwa i sakramenty), jak i wsparcia braci, którzy żyją wg podobnych priorytetów (świadectwo, rozmowa, przyjaźń).

Raz w roku, zazwyczaj we wrześniu, organizujemy wspólny wyjazd weekendowy - formacja, rekreacja, modlitwa. Od czasu do czasu staramy się także w jednym z naszych miast zorganizować spotkanie o charakterze ewangelizacyjnym z nauczaniem dedykowanym dla mężczyzn.

Wykorzystujemy także kanał kontaktowy w postaci listy mailingowej. Jest to okazja, aby informować się o wydarzeniach, przypominać o terminie mszy świętej, prosić o pomoc lub modlitwę czy dzielić się treściami, które uznajemy za wartościowe nie tylko dla siebie, ale i dla braci. Jeśli chcesz dopisać się do tej listy, to skontaktuj się  z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji o naszym środowisku znajdziesz na http://msjsilesia.pl/ .

Stowarzyszenie

Udział w opisanych spotkaniach ma charakter dobrowolny i nieformalny. Istnieje możliwość także większego zaangażowania poprzez przystąpienie do Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa z siedzibą w Krakowie lub Stowarzyszenia KAHAL z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji o celach stowarzyszeń i ich działalności znajdziesz na stronach internetowych:
http://mezczyzni.net/main/o-nas/stowarzyszenie-mj
Statut Stowarzyszenia MSJ
http://www.kahal.pl/o-nas/

Stowarzyszenie MSJ inicjuje oraz czynnie się włącza w organizację wydarzeń dedykowanych dla katolickich mężczyzn i integrujących męskie środowiska w Kościele. Od dwóch lat jest głównym organizatorem narodowej męskiej pielgrzymki do Częstochowy „Oblężenie Jasnej Góry - mężczyźni u tronu Królowej”. W listopadzie 2018 MSJ zainicjowało Międzynarodowy Kongres Mężczyzn „Oblężenie Wiecznego Miasta” w Rzymie. Głównym tematem kongresu było „Powołanie do świętości”, zaś katechezy głosił kaznodzieja domu papieskiego o. Raniero Cantalamessa. Na zakończenie Kongresu jego uczestnicy wystosowali List Otwarty. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią (link do listu).

Najnowszy projekt MSJ SILESIA - kwartalnik
SPRZYMIERZENIEC. Pismo dla mężczyzn w drodze do nieba.
Zapraszamy do lektury (link tutaj).